O nas

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania – zapraszamy! Numer i dane konta naszej fundacji
Fundacja Help4herps

93 1600 1462 1886 5399 8000 0001

w tytule przelewu wpisz: darowizna na działania statutowe

 

lek. wet. Przemysław Łuczak, prezes fundacji, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych, specjalista chorób zwierząt futerkowych
Jest absolwentem Wydziału Medycyny weterynaryjnej w Olsztynie. Od ponad trzech lat czynnie zajmuje się leczeniem zwierząt towarzyszących, a szczególnym obiektem jego zainteresowań zostały zwierzęta określane mianem „egzotycznych”. Jego praktyka obejmuje zarówno gady i płazy jak i gryzonie i zajęczaki, jeśli jednak problem dotyczyć będzie bezkręgowców, również da sobie z tym radę. 

Swoją pasję rozwijał już na studiach, prowadząc zajęcia na fakultecie z gadów, organizując liczne konferencje, a także prowadząc- niestety już nieistniejący portal o pajęczakach egzotycznych Bestiae.pl. Brał czynny udział przy tworzeniu pierwszego w Polsce atlasu parazytologicznego zwierząt egzotycznych. Prowadził liczne wykłady na Uniwersytecie warmińsko – mazurskim w Olsztynie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a także na największych w Polsce targach Zoo botanicznych „Zoobotanica” we Wrocławiu. Doświadczenia, z tymi jakże nietypowymi pacjentami nabywał w ogrodzie zoologicznym w Gdańsku i Warszawie, a także w renomowanej przychodni „Salvet”, która uchodzi za referencyjną jeśli mowa o leczeniu gadów. W życiu zawodowym miał także przyjemność realizować się jako lekarz w przychodni „Pulsvet” i lecznicy „Ogonek” współpracując z krajową czołówką lekarzy jeśli chodzi o małe ssaki egzotyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelnikami portalu e-lecznica.pl, a także na łamach czasopisma „Zeszyty terrarystyczne”. Obecnie jest w trakcie drugiej specjalizacji „Choroby zwierząt futerkowych”. Prywatnie interesuje się grafiką i historią antyczną, lubię też książki z gatunku horror, thriller, sf, fantasy.

Zarząd

Anna Jasiewicz, prawa ręka, specjalistka do spraw promocji i wizerunku fundacji. Prywatnie gadzia mama agamy Tadeusza i piątki węży. Instruktorka fitness, miłośniczka zwierząt. Koordynator niejednej akcji charytatywnej.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.