O nas

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania – zapraszamy! Numer i dane konta naszej fundacji
Fundacja Help4herps

93 1600 1462 1886 5399 8000 0001

w tytule przelewu wpisz: darowizna na działania statutowe

Prezes fundacji

lek. wet. Przemysław Łuczak, prezes fundacji, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych, specjalista chorób zwierząt futerkowych
Jest absolwentem Wydziału Medycyny weterynaryjnej w Olsztynie. Od ponad trzech lat czynnie zajmuje się leczeniem zwierząt towarzyszących, a szczególnym obiektem jego zainteresowań zostały zwierzęta określane mianem „egzotycznych”. Jego praktyka obejmuje zarówno gady i płazy jak i gryzonie i zajęczaki, jeśli jednak problem dotyczyć będzie bezkręgowców, również da sobie z tym radę. 

Swoją pasję rozwijał już na studiach, prowadząc zajęcia na fakultecie z gadów, organizując liczne konferencje, a także prowadząc- niestety już nieistniejący portal o pajęczakach egzotycznych Bestiae.pl. Brał czynny udział przy tworzeniu pierwszego w Polsce atlasu parazytologicznego zwierząt egzotycznych. Prowadził liczne wykłady na Uniwersytecie warmińsko – mazurskim w Olsztynie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a także na największych w Polsce targach Zoo botanicznych „Zoobotanica” we Wrocławiu. Doświadczenia, z tymi jakże nietypowymi pacjentami nabywał w ogrodzie zoologicznym w Gdańsku i Warszawie, a także w renomowanej przychodni „Salvet”, która uchodzi za referencyjną jeśli mowa o leczeniu gadów. W życiu zawodowym miał także przyjemność realizować się jako lekarz w przychodni „Pulsvet” i lecznicy „Ogonek” współpracując z krajową czołówką lekarzy jeśli chodzi o małe ssaki egzotyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelnikami portalu e-lecznica.pl, a także na łamach czasopisma „Zeszyty terrarystyczne”. Obecnie jest w trakcie drugiej specjalizacji „Choroby zwierząt futerkowych”. Prywatnie interesuje się grafiką i historią antyczną, lubię też książki z gatunku horror, thriller, sf, fantasy.

Zastępca prezesa

Anna Jasiewicz

Prawa ręka, specjalistka do spraw promocji i wizerunku fundacji. Prywatnie gadzia mama agamy Tadeusza, Krępuszka i gekona Geksia. Instruktorka fitness, miłośniczka zwierząt, przyszła fizjoterapeutka. Koordynator niejednej akcji charytatywnej.

Wolontariusze

Barbara Wachulec

Studentka weterynarii w Olsztynie. Miłośnik zwierząt. Fan fantastyki, mitologii i wierzeń pogan. Od paru lat intensywnie poszerza swoją wiedzę o zwierzętach egzotycznych i dzikich. W wolnym czasie amator fotografii i grafiki komputerowej.

Michał Jenda

Koordynator firmy usługowej, fan piłki nożnej, miłośnik gier video i wszelakiej
popkultury. Od 2020 zafascynowny zwierzętami „zimnokrwistymi”, szczególnie lubuje się
w pytonach królewskich i ich odmianach barwnych. Non stop poszukuje wiedzy o wszelkich
zwierzętach terrarystycznych. Jego marzeniem jest wyjazd do miejsc, w których zobaczy
ulubione gatunki w środowisku naturalnym.

Milena Drozdowska

mgr inż. budownictwa, doktorant i pracownik naukowo-dydaktyczny na
Politechnice Gdańskiej. Fanka gier komputerowych i kryminałów. Mama dwóch kotów oraz
gromadki gekonów orzęsionych i węży. W wolnej chwili amatorka rysunku, fotografii i
tworzenia grafik.

Przemysław Kazimierczak

Opiekun Agamy brodatej  . W fundacji od niedawna ale z NGO związany od wielu lat . Pasjonat wędkarstwa karpiowego. Na co dzień monter okablowania technicznego.

Remigiusz Szymański

 Jest zoologiem z powołania, wykształcenia i z zawodu. Całe życie poświęcił zwierzętom – zarówno tym dzikim jak i tym żyjącym razem z ludźmi. Tym dziko żyjącym poświęcił studia – genetyka molekularna wilków szarych, a tym udomowionym serce i czas. Opiekuje się nimi zarówno we własnym domu jak i w naszym Azylu. Uwielbia pracę w laboratorium, ale kocham też pracę terenową i turystykę – śpiąc w lesie, w hamaku i tropiąc wilki; czy w Afryce, gdzie tropił antylopy na sawannie i małpy w dżungli, przy okazji produkcji filmu dokumentalnego o wyznaczaniu górskich szlaków. Aktualnie pracuje również w Akwarium Gdyńskim gdzie codziennie ma kontakt ze zwierzętami z każdego zakątka świata, ale zdarzało mu się też zajmować nimi w innych ogrodach zoologicznych.